Ohnostroje

ohnostroje

Štandardná licencia na ohňostroj umožňuje dodávateľovi predávať ohňostroje na tri týždne pred 5. novembrom, niekoľko dní pred Novým rokom, Diwali a čínskym novoročným rokom.

Ak sa budeme zaoberať čo najskôr kúpiť, najdôležitejšou vecou, ​​ktorú hľadáte, je to, že ohňostroje sú v súlade s britským štandardom BS7114. Toto číslo musí byť vytlačené na krabici alebo ohňostroj a ukazuje, že výrobok spĺňa prísne bezpečnostné normy. Ak toto číslo nevidíte, nechajte ho dobre. Tieto ohňostroje by nemali byť ani ponúkané na predaj, ale bohužiaľ nevyhovujúce ohňostroje stále prechádzajú cez sieť.

Ohňostroje sú rozdelené do štyroch kategórií, z ktorých len dve sa nás skutočne týkajú. Kategória jedna je pre také veci, ako je vnútorná ohňostroj a štvrtá kategória je určená pre profesionálne zobrazovacie predmety, takže väčšina z toho, čo vidíte v obchodoch, bude v kategóriách 2 a 3.

Hlavné kritériá pre zábavnú pyrotechniku ​​kategórie 2 spočívajú v tom, že poistka musí spáliť v rozmedzí od troch do 13 sekúnd a musí sa zobraziť minimálne päť metrov. Pre tretiu kategóriu je poistka päť až 15 sekúnd a vzdialenosť pre sledovanie je 25 metrov. Existujú aj kritériá týkajúce sa spádových oblastí, ale tieto sú hlavné definujúce kritériá. Máte tendenciu získať kategóriu dve ohňostroje v menších reklamných boxoch predávaných prostredníctvom hlavných dodávateľov, ako sú novinárky a supermarkety. Obdivnejšie tri kategórie sa zvyčajne predávajú ako jednotlivé položky a zvyčajne sa nachádzajú v špecializovaných predajniach.

Jeden veľmi jednoduchý, ale celkom spoľahlivý tip na meranie hodnoty a pravdepodobného výkonu ohňostrojov je cítiť jeho váhu. Všeobecne povedané, čím ťažšie je ohňostroj, tým lepší je displej, ktorý vám dá. To v žiadnom prípade nie je tvrdé a rýchle pravidlo, ale je to veľmi dobré pravidlo.

Keď už 40 rokov pracujem v obchode, rád si myslím, že som dostal primerané množstvo spätnej väzby na témy DIY ohňostrojov a to, čo sa opakuje, je, že väčšina zobrazení trvá príliš dlho, príliš veľa "rovnakých opäť" ohňostrojov! Problém by sa mohol ľahko vyriešiť trochou plánovania dopredu. Namiesto obvyklého scenára, kde sa všetci šesť ľudí objaví s malou krabicou ohňostrojov, veľmi pravdepodobne z nešpecializovanej predajne, ktorá sa rozpadne a prenikajú cez nepríjemný displej, prečo neshromaždiť dohodnutú sumu peňazí od každého hosťa , a potom prejdite na špecializovaného predajcu a nakúpte si pár skutočne pôsobivých ohňostrojov. Všetci budú vidieť kratší, ale oveľa lepší zobrazenie.

Teraz máme pravidelnú zákaznícku základňu, ktorá nám každoročne zveruje rozpočet a spoliehame sa na to, aby sme pre nich vytvorili nezabudnuteľný displej. Spočiatku môže byť ťažké presvedčiť ich, aby strávili akékoľvek výdavky medzi 40 a 140 libierami na jednu ohňostroj, ale takmer bez výnimky, akonáhle odišli na túto trasu, nikdy sa nespomínajú!

Takže tam ho máte; kúpte si najlepší a najbezpečnejší ohňostroj, ktorý môžete, najlepšie z predajne, ktorá skutočne vie o produkte a má povesť, ktorú chce zachovať. Kúpiť jeden dostanete zadarmo nemusí byť vždy najlepší spôsob, ako ísť. Pamätajte na staré slová; On, ktorý počíta náklady všetkých, pozná hodnotu ničoho.